снимка Булфото
Делото срещу Кирил Петков за ареста на Бойко Борисов започна по същество. Защитата му поиска отвод на съдебния състав с мотива, че не е обективен, съобщават от Нова телевизия. Причината - магистратите не се съгласиха с искането на адвокатите всички посочени от тях свидетели да не бъдат разпитани в съдебна зала и да се ползват показанията им от досъдебното производство.
Според прокуратурата, след като делото все още не е във фаза да се коментират конкретни доказателства, причина за отвод няма. Съдът също отказа да се оттегли доброволно, тъй като има право по закон да прецени кои свидетели иска да чуе лично.
Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова също ще бъдат разпитани в хода на делото, но на някое от следващите заседания. Следващото заседание ще бъде на 23 септември.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 01:20
Днес е празникът на Шумен
Дата: 11/05, 01:00
На 11 май имен ден празнуват Кирил, Киро, Кирчо, Кирана, Кика, Методи
Дата: 11/05, 00:30
Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:002 Коментара