Редактор: Недко Петров
Стопкадри БНТ
Директорът на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ разказа потресаващи неща за условията в откритите незаконни три дома за възрастни хора във Варна. Според Иванка Динева реалността за съжаление е отчайваща, след като възрастни хора са системно унижавани и упоявани със специфични медикаменти и упойващи вещества.
Бих казала, че условията са изключително лоши. Не бих казала, че има малтретиране, но в обекта, в който бях аз и отговарях за организацията на проверката, всички хора настанени там, бяха подстригани гола глава, което аз лично смятам също за вид насилие, започна Динева.
_%20513x%20986.png)
Ужасно е да видиш в какви стаи пребивават болни с шизофрения и с деменция, имаше и хора, които нямаха видимо болестно състояние, но просто, защото са възрастни, са настанени. Недопустимо е обаче в подобни условия смесване на пациенти, продължи тя.

Аз ги наричам пациенти и умишлено е прикриване тяхното състояние. Защото ние като отидохме, те бяха може би предварително подготвени. Пациентите бяха с чисто нови памперси, но когато извикахме лекарите от Спешна помощ и те започнаха да извършват прегледи, се установи, че новите памперси са сложени върху доста стари памперси, разкри Динева.
Съответно хората са настанени по трима, четирима в стая. На прозорците на някои от стаите нямаше дръжки отвътре. На обекта, на който бяхме, нямаше решетки, нямаше и медицинско лице, допълни по БНТ Иванка Динева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Двама души бяха убити при стрелба в Торонто
Дата: 12/07, 07:39
Гьоко е доволен от завръщането на Ахмедов в Спартак
Дата: 12/07, 07:32
Спартак представи отбора и разби Добруджа
Дата: 12/07, 07:21
Аржентина отново вкара три гола и елиминира Швейцария след драма
Дата: 12/07, 07:10
Белингам класира Англия на полуфинал
Дата: 12/07, 07:06