Полицията във Варна за починалия Явор: Качил се е в линейката на собствен ход


11/06/2025, 14:08

Кадър AferaBG, youtube 

Брифинг с детайли от Варненската полиция, свързани със смъртта на 36-годишния Явор Георгиев, се проведе във Варна.

До пристигане на линейката няма никакви проблеми в комуникацията, но след като разбира, че ще бъде отведен в болничното заведение подалият сигнал към полицията е започнал да оказва съпротива. На собствен ход се е качил в автомобила на Спешна помощ, на собствен ход е влязъл и в болничното заведение, обясни Даниел Пашов. Служителите на полицията са използвали физическа сила, за да му сложат белезници, каза още той, цитиран от Радио Варна.

Двама са отстранените полицаи. Двама са тези, които са извършили ареста, а други двама са дошли по-късно, обясни директорът на ОД на МВР ст. комисар Андрей Ангелов. Той подчерта, че е извършено нарушение, тъй като те не са носили боди камери. Категоричен е, че патрулът не е разполагал с тейзър и такъв не е използван.

Полицаите, задържали Явор, имат стаж в полицията 4-5 години. Имат ли вина в дисциплинарно отношение ще се разбере след извършената проверка, каза ст. комисар Ангелов. Вторият екип, който отива на място - кварталните служители, няма боди камери, отговори на въпрос Ангелов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01

Енчо Керязов: Джиро д'Италия е шанс България да покаже най-доброто от себе си
Дата: 10/05, 17:50

Ръководството на Спартак: Отборът показа характер, а подкрепата от трибуните беше на ниво
Дата: 10/05, 17:35

Важно за пътуващите с автобус №46 във Варна от утре
Дата: 10/05, 17:31

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 17:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия