Гладни змии налазиха български град


11/06/2025, 15:03

Пиксабей

Необичайна ситуация в Благоевград ангажира екипа на Аварийно-спасителния отряд в града.

На 10 юни техен екип, ръководен от председателя Владимир Филков, проведе операция по изваждане на голям смок стрелец, настанил се в автомобила на шофьор.

По думите на Филков, действията по измъкване на змията продължили над два часа. Смокът стрелец бил открит с помощта на специална камера, след като екипът обследвал технологичните отвори на превозното средство. Влечугото се било свряло в греда в задната част на автомобила, където достъпът бил силно затруднен. Само благодарение на използването на подемник в сервиз и оказаното съдействие на негов служител, спасителите успели да извадят животното.

„Без качване на подемник – нямаше шанс да се хване“, посочи Филков, цитиран от ГласНюз, като изрази специална благодарност към човека, оказал съдействие със сервизното оборудване.

Собственикът на автомобила сам е станал свидетел как змията влиза под колата, което насочило спасителите към възможното ѝ местоположение.

По-рано същия ден Аварийно-спасителният отряд е реагирал и на друг сигнал за смок, който според Филков „тръгнал да си търси храна“. Животното е било заловено и пуснато на свобода далеч от населеното място.

Асистент при акциите по залавяне на змиите е била Христина Календерска.

С повишаването на температурите зачестяват сигналите за змии в населени места, което изисква бдителност и бърза реакция при подобни срещи.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Евтим Милошев е номиниран за министър на културата
Дата: 07/05, 23:35

1500 кораба са блокирани в Персийския залив
Дата: 07/05, 23:28

Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Епстийн
Дата: 07/05, 23:21

Енчо Керязов е новият министър на младежта и спорта
Дата: 07/05, 23:14

Шакира представи официалната песен за Мондиал 2026
Дата: 07/05, 23:07

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия