Капитана с уникално признание, не е на 100 процента българин


16/06/2025, 21:12

Мая Иванова. Кадри: Нова ТВ

Първият български вентролог Димитър Иванов - Капитана призна, че не е на 100 процента българин. Това той заяви в "Муха в супата" по Нова телевизия. Правил съм си ДНК, 38% съм французин, шокира той.

Капитана - вентролог, стендъп комик, актьор и драматург, участва в кулинарното криминале тази седмица. Той е роден на 22 юни 1985 г. в Димитровград, в семейство на лекари. Завършва средното си образование в Езикова гимназия „Иван Богоров“ – Димитровград. След това продължава образованието си в София и завършва НАТФИЗ със специалност Актьорско Майсторство за куклен театър в класа на проф. Жени Пашова и доц. Петър Пашов през 2008 г.

Професионалното му развитие продължава с авторската пиеса „Разкази от Бъчвата“ (2010) – реж. Димитър Стефанов, с която успява да спечели Главна мъжка роля на международния куклено-театрален фестивал за възрастни „Пиеро“ (2011). От 2012 г. е щатен актьор в трупата на Столичния куклен театър. Някои от по-значимите представления, в които е участвал са „Бурята“ по Уилям Шекспир – реж. Катя Петрова (спектакълът е отличен с награда Икар), „Жокер“ – реж. Петринел Гочев, „Красавицата и Звяра“ – реж. Елица Петкова, както и редица други спектакли за най-малките зрители.

През 2019 г. се явява в Кастинга за актьори в „Шоуто на Слави“ с хумористичен скеч с Бай Тъньо. Със своето представяне успява да привлече вниманието на журито и получава предложение от Слави Трифонов, в което водещият на шоуто се ангажира да плати изцяло разноските по обучението на Димитър по вентрилоквизъм в чужбина. 

Капитана е част от звездите, които тази седмица ще се питат: „Къде попаднах?“. Това са носителката на титлата „Мис България“ 2006, която знае всички рецепти за здравословно хранене Славена Вътова, седемкратният шампион на Сърбия и шампион на България по класическа борба Алекса Ерски, бронзовата ни медалистка в борба свободен стил Елица Янкова-Ерски, водещият на най-великото риалити на всички времена Big Brother Башар Рахал и звездата от „Братя“, „Под прикритие“ и All Inclusive Лили Сучева.

Задачата, с която шеф Манчев изпита днес кулинарните умения на претендентите, бе да сготвят основно ястие с омари, които ще получат живи. Участниците бяха разделени на отбори, а докато готвят ще бъдат обвързани в обща рибарска мрежа и въоръжени с щипки.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Предупреждават за предстоящ „супер Ел Ниньо“
Дата: 09/05, 00:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 00:00

Бившият здравен министър Стефан Константинов: България има прекалено много болници
Дата: 08/05, 23:55

Инвалиди от Русе остават без адекватна грижа
Дата: 08/05, 23:50

Трима полицаи са били нападнати в пловдивското село Рогош, но нападателите сключиха сделка със съда
Дата: 08/05, 23:451 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия