кадър БНТ
редактор Веселин Златков
Бизнесът в България е изобретателен и всеки ще се опитат да се възползва от въвеждането на еврото, за да вдигнат цените за потребителите. Пазарът не може да се саморегулира, защото има монополи и картели и цените и са масово над равновесните, това каза по БНТ Любослав Костов от КНСБ.
Според него и привържениците на еврото, и противниците на еврото преувеличават ефекта от въвеждането му. Синдикалистът обаче подчерта, че 80% от износа на България е за ЕС, така че трусове в бизнеса не се очакват.
Костов обаче подчерта, че бизнесът няма особено значение за ръста на българската икономика, защото не прави вътрешни инвестиции. 76% от него се дължи на домакинствата и тяхното увеличено потребление, обясни той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 16:50
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 16:50
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 16:50