Снимка: Булфото
България е евакуирала посолството си в иранската столица Техеран, съобщи премиерът Росен Желязков.
Дипломатическата мисия не се закрива, но временно посолството ни се премества в столицата на Азербайджан, Баку, обясни Желязков.
17 българи, от които 12 дипломати вече са изведени в безопасност, след координирана акция с израелските и иранските власти, каза още премиерът, цитиран от БНР.
"След предупреждение от страна на израелските въоръжени сили за това, че е редно да се евакуират всички живущи в третия район в Техеран. Българското посолство е в непосредствена близост до този трети район. Взехме решение за напускане на страната на нашите дипломати и отправихме призив към всички българи, които желаят да се включат в конвоя, да го направят. Вчера сутринта в 04:00 часа тръгнаха с 11 автомобила през Азербайджан в посока Баку. Нашите сънародници са в Баку, и ще се приберат по суша и по въздух", каза Желязков.
Други двама български граждани са били успешно евакуирани от Иран, съобщи Министерството на външните работи. Те са преминали иранско-азербайджанската граница с помощта на служители от посолството на България в Техеран.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 19:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 19:30
Иран разглежда отправените от САЩ предложения за прекратяване на войната
Дата: 06/05, 19:23
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 19:20