Израел удари ядрен реактор в Иран


19/06/2025, 15:45

Кадър Х

Израел е атакувал реактора в Арак, ядрено съоръжение на около 250 километра югозападно от Техеран, пише De Re Militari.

Два снаряда са били изстреляни по съоръжението около 6 часа сутринта местно време, съобщи агенция IRIB. Съоръжението не е сериозно повредено и няма радиация.

Реакторът в Арак беше в центъра на ядреното споразумение от 2015 г., защото тежката вода може да се използва за производство на плутоний, което дава на Иран втори път към потенциална ядрена бомба, освен обогатен уран.

Иран използва десетки балистични ракети срещу Израел тази сутрин, като няколко от тях са поразили цивилни райони. Има няколко попадения в цивилни населени места, включително болницата „Сорока“ в южната част на Израел.

Израелските сили са изпратили екипи за търсене и спасяване на няколко места, където са били отчетени удари.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 05:30

Спортът по телевизията в сряда 6 май
Дата: 06/05, 05:00

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 04:40

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 04:30

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия