Снимка: Агенция "Митници"
71 040 къса цигари задържаха митническите служители от ТД Митница Русе при три проверки близо до границата на България с Румъния.
На 12 юни около 1,30 ч. митническите служители спират за проверка лек автомобил „Ситроен“ в района на Дунав мост 2. Шофьорът е пътувал сам и обяснил, че отива в Нидерландия, а със себе си пренася личен багаж и две кутии цигари. След анализ на риска превозното средство е съпроводено за щателна проверка до Митническо бюро (МБ) Видин. По време на контролните действия в автомобила са открити общо 986 кутии (19 720 къса) цигари с валиден български акцизен бандерол. Те са задържани с опис и протокол, а по случая е съставен акт за установяване на административно нарушение.
Същия ден, около 18,30 ч. в района на Дунав мост 2, митническите служители спират друг автомобил – „Мерцедес“, пътуващ също за Нидерландия. Пред тях водачът е заявил, че превозва акцизни стоки в рамките на разрешеното за лична употреба. Автомобилът е пренасочен за проверка към МБ Видин, където митническите служители установяват, че превозва общо 1940 кутии или 38 800 къса цигари с валиден български акцизен бандерол, разпределени в пет куфара. Акцизните стоки са задържани с опис, съставен е и акт, съобщават от Агенция "Митници".
На 14 юни около 2 ч. в района на Дунав мост – Русе митническите служители спират за проверка лек автомобил „Форд“, пътуващ от България за Германия. Превозното средство е насочено за физическа проверка в халето на ТД Митница Русе. Там е установено, че в задната броня на колата, в четирите врати и в други фабрични кухини, са укрити общо 12 520 къса цигари, облепени с български акцизен бандерол. От шофьора са снети писмени обяснения, в които той е посочил, че цигарите са негови и ги е купил за свои роднини в Германия. Към момента на проверката обаче той не е представил документи по Закона за акцизите и данъчните складове. Тютюневите изделия са иззети с опис и протокол, а на водача е съставен акт.
Извършените проверки от ТД Митница Русе са част от компенсиращите мерки на Агенция „Митници“ във връзка с отпадането на граничния контрол по вътрешните граници на ЕС след приемането на България като пълноправен член на Шенгенското пространство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Людмила Елкова: Бюджетният дефицит на България се задълбочава
Дата: 09/05, 18:10
ГДБОП задържа мъже, пращали фишинг съобщения от името на МВР, институции и куриерски компании
Дата: 09/05, 17:50
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 17:50
Слави Василев: Стилът на Копринков е безшумен и ефективен!
Дата: 09/05, 17:42
Жестоко меле в дъжда на Giro d'Italia преди Лясковец, има колоездачи в кръв под мантинелата
Дата: 09/05, 17:34