снимка: Нова Телевизия
Спад на раждаемостта в цялата страна през отминаващата 2013-а година. Около 60 660 бебета са родени у нас от януари досега или с около 3 000 по-малко от миналата година. Това отчита информационната система за ражданията на Здравното министерство, информира Нова ТВ.
Отново най-много новородени има в София и Пловдив – съответно – 14 200 и 6 700. Във всички области се отчита спад на ражданията. Най-малко са бебетата в Разград и Видин – около 500.
В Монтана отбелязват бум на близнаци тази година. На Коледа са проплакали поредната двойка близнаци.
През 2013 година само в болницата в Монтана са се родили осем двойки близнаци, което е почти двойно повече от миналата година. Половината от тях са заченати по естествен път.
Най-малко бебета тази година са се родили в област Видин, близо 500.
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 06:30
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 24/06, 06:10
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 24/06, 06:00
Покачване на температурите до 30 градуса по Черноморието
Дата: 24/06, 06:00
Спортът по телевизията в сряда 24 юни
Дата: 24/06, 05:00