Спад в раждаемостта във всички области на страната


27/12/2013, 19:23

снимка: Нова Телевизия

Спад на раждаемостта в цялата страна през отминаващата 2013-а година. Около 60 660 бебета са родени у нас от януари досега или с около 3 000 по-малко от миналата година. Това отчита информационната система за ражданията на Здравното министерство, информира Нова ТВ.

Отново най-много новородени има в София и Пловдив – съответно – 14 200 и 6 700. Във всички области се отчита спад на ражданията. Най-малко са бебетата в Разград и Видин – около 500. 

В Монтана отбелязват бум на близнаци тази година. На Коледа са проплакали поредната двойка близнаци. 

През 2013 година само в болницата в Монтана са се родили осем двойки близнаци, което е почти двойно повече от миналата година. Половината от тях са заченати по естествен път.

Най-малко бебета тази година са се родили в област Видин, близо 500. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 24/06, 08:10

Един загинал и 43 ранени при 32 катастрофи през изминалото денонощие в страната
Дата: 24/06, 08:05

Сенатът прие резолюция, която задължава Тръмп да изтегли военните сили от конфликта с Иран
Дата: 24/06, 07:58

80 пожара са потушени у нас през изминалите 24 часа
Дата: 24/06, 07:48

Страхотен вратар и отменени голове не успяха да спрат Колумбия по пътя към елиминациите
Дата: 24/06, 07:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия