Спад в раждаемостта във всички области на страната


27/12/2013, 19:23

снимка: Нова Телевизия

Спад на раждаемостта в цялата страна през отминаващата 2013-а година. Около 60 660 бебета са родени у нас от януари досега или с около 3 000 по-малко от миналата година. Това отчита информационната система за ражданията на Здравното министерство, информира Нова ТВ.

Отново най-много новородени има в София и Пловдив – съответно – 14 200 и 6 700. Във всички области се отчита спад на ражданията. Най-малко са бебетата в Разград и Видин – около 500. 

В Монтана отбелязват бум на близнаци тази година. На Коледа са проплакали поредната двойка близнаци. 

През 2013 година само в болницата в Монтана са се родили осем двойки близнаци, което е почти двойно повече от миналата година. Половината от тях са заченати по естествен път.

Най-малко бебета тази година са се родили в област Видин, близо 500. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 06:30

С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 24/06, 06:10

Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 24/06, 06:00

Покачване на температурите до 30 градуса по Черноморието
Дата: 24/06, 06:00

Спортът по телевизията в сряда 24 юни
Дата: 24/06, 05:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия