Пиксабей
Дивото животно все още не е открито на територията на природен парк "Шуменско плато", заявиха експертите на терен.
Денонощно продължава работата по издирването на дивата котка - има заложени множество фотокапани, направена е мрежа на местата, на които е засичана, но от 4 дни пресни следи и снимки от нея няма.
"Днес е получен сигнал от шофьорка, че вчера сутринта около 7,00 часа, докато е отивала на работа с автомобила си, черният леопард е пресякъл пътното платно пред очите й", съобщи старши комисар Георги Гендов, шеф на полицията в Шумен.
Призовават се хората, които забележат опасното животно, да сигнализират на телефон 112 - без да вдигат шум и без да се опитват да снимат. Достъпът до Шуменското плато остава ограничен.
"Животното все още не е открито на територията на парка. Работата по издирването му продължава. Всички фотокапани и капани са заложени, но от 4 дни пресни следи и снимки на животното все още няма", заяви на брифинг директорът на Национален парк "Централен Балкан" Георги Кръстев.
Нашата задача е изключително тежка, защото трябва да изградим профил на животно, което е извън естествения си ареал. Всичко онова, което ни казват хората, и това, което ние проучваме - събираме се, анализираме го, излизаме на терен и извършваме действия по установяване. За момента обаче не можем да потвърдим, че животното е на територията на Шуменското плато", това заяви Димитър Мирчев от Национален парк "Централен Балкан"
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
14 души дариха кръв доброволно във Варна днес
Дата: 08/05, 18:10
16 екипажа от страната ще участват в 29-ото Класик рали „Нептун“ във Варна
Дата: 08/05, 17:53
Автобус №46 във Варна ще се движи с ново разписание в делничните дни
Дата: 08/05, 17:40
България с най-голям капацитет за съхраняване на електроенергия в батерии на Балканите
Дата: 08/05, 17:35