Пожар унищожи над 400 дка ниви с пшеница край Ямболско


25/06/2025, 12:06

Булфото

Пожар унищожи над 400 дка ниви с пшеница край село Овчи кладенец в Ямболско, съобщи кметът на община Тунджа Станчо Ставрев. Огънят е възникнал снощи, а в потушаването му са се включили противопожарни екипи от Тополовград, Раднево и Ямбол. Тунджанският кмет продължава да настоява държавата да разкрие противопожарен участък на територията на общината, предаде БТА.

„На противопожарния екип от Ямбол беше необходим почти час, за да достигне до пожара. Реагираха по-бързо екипи от Раднево и Тополовград, от съседните области Стара Загора и Хасково. Това за пореден път обуславя острата необходимост от възстановяването на противопожарния участък в село Скалица на територията на община Тунджа“, посочи Ставрев.

По думите му е необяснима пасивността на държавата, след няколкото отправени искания за разкриване на противопожарен участък. „Ние сме единствената община в област Ямбол, която няма противопожарен участък, а в същото време сме най-голямата по територия община в Ямболска област“, подчерта тунджанският кмет.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Екип на пожарната във Вълчи дол спаси над 20 животни от горяща постройка
Дата: 08/05, 17:19

Жена от Пловдив намери и върна загубен портфейл с над 1000 евро
Дата: 08/05, 17:13

Ежедневно се извършват обходи и проверки в района на огромното свлачище край Смолян
Дата: 08/05, 17:00

Рубио: Трябва да получим отговор от Иран за прекратяване на войната
Дата: 08/05, 16:48

Временно затварят част от бул. „Осми Приморски полк“ във Варна утре
Дата: 08/05, 16:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия