Пиксабей
Жена беше осъдена на три години затвор и глобена 10 000 евро за причиняване на горски пожар поради небрежност на гръцкия остров Хиос, съобщава електронното издание на в. "Катимерини", цитирано от БТА.
Жената, която работела на домашна помощничка, беше съдена по бърза процедура. Според предишни медийни публикации тя е с грузинско гражданство.
Присъдата не може да бъде заменена с глоба и се очаква тя да бъде прехвърлена в затвора Коридалос край Атина.
Пожарът беше един от петте, които избухнаха на острова през последните дни. Според информациите тя признала, че хвърлила цигарата си на земята в зоната на Лептопода около 10 часа сутринта на 23 юни - малко преди да избухне пожарът. Тя казала на властите, че се опитала да изгаси огъня с крак и се извинила за последствията.
Тя била идентифицирана на базата на свидетелства на колега, който я видял да изхвърля боклук в района, когато започнал пожарът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Иран отговори на американското предложение за край на войната
Дата: 10/05, 17:01
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 17:00
От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44
Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41
Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37