"Плажът не е кошче": След Джулай морнинг край Созопол останаха купища боклуци


02/07/2025, 14:08

Булфото, архив

През последните два дни социалните мрежи „горят“ от възмущение и коментари заради меко казано грозни сцени по родното ни Черноморие. Става въпрос за иначе красивото утро на 1 юли и посрещането на Джулая от много събрали се хора, но не със слънчеви лъчи и нови надежди, а с куп боклуци, оставени след това по плаж „Градина“, близо до Созопол. За това първо алармира с видео Златина Петкова в инстаграм в ранните часове на 1 юли, а кадрите мигновено обиколиха социалните мрежи и предизвикаха вълнообразни реакции.

„За жалост кадрите от тазгодишното посрещане на слънцето са покъртителни. Тъжни. Не можем ли да се забавляваме без да оставяме следи? Защо въобще говорим за чистотата на водата в Черно море? Кой е виновен всъщност? Тези, които са си платили, за да се забавляват и не ги е грижа за нищо друго? Организаторът, който не може да се справи с потока от хора и отпадъци? Концесионерът? Сметопочистването? В крайна сметка потокът от пари от едно място към друго явно е по-силен от шепата организации, които се борят за по-чиста околна среда“, посочват от lessplasticbg, които споделиха видеото на Петкова, предаде Дарикнюз.

Коментарите на потребителите не спират: „Как може да сте такива прасета“, „Колко тъжно видео“, „100 процента от тези, хвърлили си отпадъка така, ще ходят на море в Гърцията“, „Масово хората плюят, че нашето Черноморие е мръсно и гадно и затова ходят в Гърция, но защо не пазят, срам и позор“, „Плажът не е кошче, а огледало на обществото ни“.

"Посрещам Джулай на това море. Тук идваш за изгрева. За свободата. За новото начало", коментира потребителка, решила да посрещне утрото край Созопол.

"Имаше сцена, имаше събитие. Явно и много пиян „ентусиазъм". А после? Тотален срам", посочва още тя, като допълва, че се е обадила на 112 и попитала дали някой ще бъде глобен. Отговорът бил, че ще бъдат изпратени хора от общината, за да почистят.

"С нашите пари. Без никаква санкция. Кога мръсотията стана част от „нормалното"? Кога празниците се превърнаха в опустошение? Джулай не е просто парти. Това е изгрев на съвестта. Но тази сутрин... съвест нямаше", пише още потребителката.

►Замърсеният след Джулай морнинг плаж е почистен още сутринта. Това твърдят от заведението, организирало събитието за Джулай морнинг, цитирани от gospodari.com.

„Неизбежно е след едно голямо събитие на открито или концерт да има отпадъци от посетителите, но ние се грижим за плажа пред бара ни. Поели сме отговорност и той е почистен още сутринта, както може да видите във видеото“, посочват организаторите във Facebook.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Илин Димитров възложи проверка на Министерството на туризма
Дата: 10/05, 16:20

Бъчварова: Логично е да се мисли за номиниране на Гюров за президент
Дата: 10/05, 16:15

Масово велошествие по Цариградско шосе в очакване на Джирото в София
Дата: 10/05, 16:14

Моуриньо отрече да е имал какъвто и да е контакт с Реал Мадрид до момента
Дата: 10/05, 16:02

БАБХ пресече контрабанда на екзотични птици за стотици хиляди евро
Дата: 10/05, 15:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия