Пиксабей
На едва 20-годишна възраст бившият пилот от Moto2 Борха Гомес е загинал при инцидент на френската писта „Маникур“, съобщават медиите в Испания, предаде Спортал.
Инцидентът е настъпил по време на тест преди предстоящия уикенд от JuniorGP на френското трасе. Според запознати Гомес е паднал сам, след което е бил прегазен от друг пилот, който не е имало как да избегне испанеца.
През този сезон Гомес се състезаваше в Европейския суперсток шампионат в Хонда. След първите два кръга за сезона на „Ещорил“ и „Херес“ испанецът оглавяваше класирането с актив от 45 точки след едно второ място и една победа.
В своята кариера Гомес има общо 15 старта в клас Moto2 на световния шампионат по мотоциклатизъм на писта, записани през 2022 и 2023. В тях той постигна най-добър резултат от 16-о място в Австрия през 2023 година. Той също така има и три участия в Световния суперспорт шампионат през 2021 и 2024. Там той има две влизания в точките, с две 12-ти места в Кремона и Арагон през миналата година с Кавазаки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Антон Кутев: Логиката на новите лица е, че имаме нужда от бързи действия
Дата: 08/05, 20:18
Изтеглени са близо 93% от левовите банкноти и монети
Дата: 08/05, 20:09
Бойко Рашков: Не мога да повярвам, че това е същият човек, който излезе на площада с вдигнат юмрук и каза: „Мутри вън!“
Дата: 08/05, 19:541 Коментар
40 милиона са вече подписите за изгонването на Мбапе от Реал Мадрид
Дата: 08/05, 19:43