Булфото
Пред поредната водна криза са изправени хиляди жители на община Стралджа. Очаква се да бъде обявено частично бедствено положение.
Липса на достатъчно водни количества и амортизирана до крайност водопроводна мрежа се причина за пресъхналите чешми в общината. Днес 13 от 22 -те населени места водоподаването е нарушено, уточни зам.-кметът на общината Гроздан Иванов, цитиран от БНР.
През миналата година бедственото положение в общината беше в сила до октомври месец.
Сега сме на прага на това бедствено положение, все още издържаме но до две седмици сигурно ще обявим, защото масово пресъхнали язовири, пресъхнали реки. Мъчим се с ВиК да свършим нещо, но е много много трудно. Ето сега съм изправен пред угрозата да търся багер о друга област, трудно намираме и хора да работят.
Жители на селата Чарда и Лозенец споделят:
"От ден на ден става по-лошо - няма вода"
"Трябва да се направи нещо, непрекъснато аварии, а ние стоим без вода- да подменят тръбите"
"Кладенците пресъхнаха, хората не могат да поливат"
Единственото решение е подмяна на старата ВиК мрежа, но това не е по силите на общинската администрация.
"Само за град Стралджа са необходими над 20 млн. лева за подмяна, давам пример капиталовата ни програма за година е в размер на 1,8 млн. лева, т.е. за около 18 години трябва да не правим нищо друго, а да сменяме само водопроводи".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 01:50
Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 01:20
Днес е празникът на Шумен
Дата: 11/05, 01:00
На 11 май имен ден празнуват Кирил, Киро, Кирчо, Кирана, Кика, Методи
Дата: 11/05, 00:30