кадър: Нова тв
Ливърпул информира, че фланелката с номер 20 в клуба ще бъде извадена от употреба след трагичната смърт на Диого Жота, който носеше именно този екип по време на престоя си при “червените”.
“Номер 20 ще бъде увековечен с право заради приноса му към титлата на Ливърпул през сезон 2024/25 – 20-ата за клуба. С неговия емблематичен удар пред „Коп“, за да подпечата победата в дербито на Мърсисайд през април – трогателният последен гол в живота му”, написаха от клуба в изявлението в социалните мрежи, предаде Спортал.
Междувременно в публикацията пресслужбата на мърсисайдци припомни и част от думите на футболиста. Той беше горд носител на фланелката с номер 20 именно в сезона, когато Ливърпул спечели своята 20-а шампионска титла на Англия и общо 2-ра в ерата на Премиър лийг.
“Да стигна до този конкретен сезон с титлата, която преследвам от много години, и в най-добрата лига в света, и в отбора, за който мечтаех да играя като дете. Това е момент, който ще ценя завинаги”, бяха думите на вече покойния играч.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Депутатите излязоха в нова почивка заради липса на кворум
Дата: 05/02, 12:49
Задържаха над 14 тона недекларирани зеленчуци на МП Лесово
Дата: 05/02, 12:42
Криминален журналист: Има слухове, че Калушев е бил привлечен за сътрудник в ДАНС, което няма как да знаем
Дата: 05/02, 12:40
Млад моторист без книжка е в тежко състояние след удар в пътен знак
Дата: 05/02, 12:24
Жена на 79 години от Каспичан е хвърлила на ало измамници 7000 лева
Дата: 05/02, 12:19