Кадър БНТ
Лидерите на страните от БРИКС се обявяват срещу неразрешеното използване на изкуствен интелект, за да се избегне прекомерното събиране на данни.
Позицията е изразена в проектодекларация от двудневна среща на върха в Рио де Жанейро, съобщава БНТ.
Участниците призовават и за механизъм за справедливо заплащане на авторски права от големите технологични фирми за материали, използвани при обучение на изкуствен интелект.
Форумът настоява за "незабавно прекратяване на огъня" в Газа и "пълно изтегляне" на Израел от анклава.
Страните от Блока осъждат ударите срещу Иран като "нарушение на международното право".
Домакинът Да Силва поиска задълбочаване на диалога за постигане на траен мир в Украйна.
В Рио отсъстват лидерите на Китай и Русия.
Във видеовръзка Владимир Путин, срещу когото има международна заповед за арест, заяви, че ерата на либералната глобализация е отживелица.
Според него бъдещето е на бързоразвиващите се пазари, които трябва да увеличат търговията в национални валути.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55
Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49
Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42
Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35