Снимка: Булфото
Окръжният съд в Стара Загора наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 23-годишен мъж с инициали И.А., обвинен за извършено умишлено убийство. Срещу него са повдигнати обвинения, че в ранните часове на 4 юли в село Бяло поле, община Опан, умишлено е умъртвил 29-годишния С.К. чрез нанасяне на прободна порезна рана в областта на гърба. С.К. е починал на път за болницата.
Пред съдебния състав от обвинението заявиха, че поддържа искането за вземане на най-тежката мярка за неотклонение. Служебната защита на обвиняемия пледира за мярка „домашен арест“, позовавайки се на чистото съдебно минало на обвиняемия и наличието на постоянен адрес, на който тази мярка е възможно да се изпълнява, предава БТА.
Съдът прие, че по делото са събрани достатъчно доказателства, от които може да се направи обосновано предположение, че И. А. е извършил умишлено убийство, в което е обвинен. Опасността същият да извърши друго престъпление се обуславя както от високата степен на обществена опасност на деянието, така и от събраните в хода на разследването доказателства, че той е отправял заплахи към други участници в сбиването.
Припомняме, че причината за инцидента е семеен конфликт. Според Наказателния кодекс за извършеното престъпление е предвидено лишаване от свобода от десет до двадесет години. Определението на съда подлежи на обжалване с частна жалба и/или протест пред Пловдивския апелативен съд в тридневен срок.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 11:50
НОИ: С 9,8% повече са разходите за пенсии за година
Дата: 11/05, 11:41
Бензинът в България поскъпна, дизелът - поевтинява
Дата: 11/05, 11:32
Уроци по история на българския език ще подпомогнат обучението по правопис
Дата: 11/05, 11:26
Приключва първият етап на косене във варненския район "Приморски", вторият започва този месец
Дата: 11/05, 11:15