Лавров: Разширяването на НАТО засили разногласията, задава се "бунт на кораба"


07/07/2025, 19:32

Снимка: Президентство на Русия

Руският външен министър Сергей Лавров отбеляза назряването на "лек бунт на кораба“ на НАТО поради нарастващите разногласия, причинени от разширяването на Алианса, предава ТАСС, цитирана от Фокус.

Ръководителят на руското външно министерство, отговаряйки на въпроси на журналисти след участието си в срещата на върха на БРИКС в Рио де Жанейро, отбеляза, че "разширяването на НАТО не е донесло полза на никого, включително на самите членове на Северноатлантическия алианс“.

"Задълбочават се разногласия, на кораба се надига един вид лек бунт, тъй като все повече държави искат да се ръководят не от някакви идеологически насоки, наложени от личните си желания, а не от собствените си национални интереси“, подчерта ръководителят на руското външно министерство.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 06:30

По-високи температури, но отново с превалявания по Черноморието на 10 май
Дата: 10/05, 06:00

Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00

Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия