Снимка: Пиксабей, илюстративна
Полицаи задържаха 45-годишен мъж от Нови пазар, след като нанесъл удари в областта на главата на 32-годишна жена, с която живее на семейни начала, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция (ОД) на МВР в Шумен.
Сигнал до полицията е подаден малко след 23,50 ч. снощи. Съобщено е, че след семеен скандал мъжът нанесъл удари на жената в условията на домашно насилие, предава БТА.
На място е изпратен полицейски екип. Мъжът е установен и задържан, а жената е прегледана от екип на Центъра за спешна медицинска помощ в Нови пазар. По случая е образувано досъдебно производство.
Полицаи задържаха преди дни в новопазарското село Памукчии и 52-годишен мъж, нанесъл побой над съпругата си.
Ръст със 118 процента се отчита при престъпленията в условията на домашно насилие през 2024 година в Шуменско, според данни от отчета за дейността на ОД на МВР в Шумен. През миналата година са регистрирани 96 престъпления, срещу 44 за 2023 година. Преобладават телесните повреди - 67, следвани от заканите - 13, както и неизпълнението на заповеди за защита - 14. През миналата година са издадени 146 заповеди за защита, от които 128 - за незабавна, и 18 - за постоянна. През 2024 г. са приети 201 сигнала за домашно насилие, а през 2023 г. е потърсено съдействие в 285 случая.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Служителите в белгийските затвори стачкуват заради пренаселеност
Дата: 11/05, 14:52
СЗО и ЕК: Опасността от хантавирус в Европа е ниска
Дата: 11/05, 14:50
Градушка колкото боб удари Петрохан
Дата: 11/05, 14:41
Въздушната линейка транспортира мъж с анавризма от Смолян към София
Дата: 11/05, 14:40
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 14:40