Пиксабей
По същество за нас - осигурените лица - няма да се случи нищо, което да изисква действия от наша страна след приемането на еврото.
Превалутирането на партидите ще бъде по отдавна познатия фиксиран курс, без такси, удръжки, посещение в офис, промяна на условия и т.н. Преобразуването на дялове, вноски, договори и плащания ще се случи автоматично, предаде БНТ.
Всички вноски след 1 януари 2026 г. ще постъпват в евро. Вноските, които се отнасят за периоди преди тази дата, ще бъдат преизчислени от НАП в евро и тогава ще се превеждат към съответния пенсионен фонд.
Няма нужда от действия от страна на осигурените лица. Дяловете се преизчисляват по фиксирания курс. Очаква се еврото да донесе ръст в доходността по партидите от една страна благодарение на спестените разходи по превалутиране, които досега дружествата са правили, освен това дружествата ще имат достъп до големия и ликвиден пазар на еврозоната
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Страните, спазващи санкциите на САЩ срещу Иран, ще имат затруднения при преминаването на Ормузкия проток
Дата: 10/05, 10:21
Авария оставя без вода днес абонати във Варна
Дата: 10/05, 10:18
Проф. Дейвид Шулц: Тръмп търси "нов Орбан" в Европа, за да разбие консенсуса в ЕС
Дата: 10/05, 10:10
Катастрофа по пътя Добрич - Варна затруднява движението
Дата: 10/05, 10:04