Пиксабей
Административният съд във Варна остави без разглеждане жалбата на председателя на Общински съвет - Варна срещу заповед на кмета на Община Варна от 8 юли, с която той променя предходна своя заповед от същия ден. С първата заповед Благомир Коцев определя за временно изпълняващ длъжността кмет Димитър Кирчев, а с втората - Павел Попов.
В мотивите си съдът приема, че съгласно чл. 2 ал. 2 т. 3 от АПК не са индивидуални административни актове, тези волеизявления, с които се създават права и задължения за органи или организации, подчинени на органа издал акта, освен ако с тях се засягат законни интереси на граждани или юридически лица. В конкретния случай за жалбоподателя от постановяването на процесната заповед не възникват задължения, не се ограничават правата и не се накърняват пряко и непосредствено придобити материални права, съобщиха от съда, предаде Радио Варна.
Определението подлежи на обжалване в частна жалба пред Върховния административен съд, в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
Припомняме, че председателя на Варненския общински съвет Христо Димитров оспори заповед на кмета с която се упълномощава на заместник-кмет, който да изпълнява функциите на Кмет на Община Варна. В жалбата на председателя на ОбС се твърди, че кметската заповед е нищожна и незаконосъобразна. За Радио Варна Христо Димитров уточни, че в рамките на няколко часа през вчерашния ден е получил две заповеди, подписани от Благомир Коцев, с които упълномощава двама различни заместник кметове.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Откриха тялото на издирвана 78-годишна жена от Пазарджик
Дата: 12/02, 12:25
Парк “Виница“ – гражданска инициатива за повече зелени пространства в кв. Виница!
Дата: 12/02, 12:20
Задържаха деветима с наркотици при спецакция в Разград
Дата: 12/02, 12:18
Мирчев: Поне двама от НПО-то на "Петрохан" са вербувани
Дата: 12/02, 12:103 Коментара
Гюров: Не съм зависим от нито една от партиите, разговорите за министри ще протекат бързо
Дата: 12/02, 12:002 Коментара