Мая Иванова. Кадър: Нова ТВ
Вчера само за един ден е имало 279 активни пожари пожара в страната, което е рекорд от началото на годината, съобщи журналистът от Нова телевизия Николай Дойнов, при когото в Интервюто след Новините гостува директорът на Националната пожарна главен комисар Александър Джартов.
Пожарите са загасени, но същевременно през днешния ден имаме нови и те са 145, обясни главен комисар Джартов.
От думите му стана ясно, че към момента най-опасно е в южна част на България. Продължава да духа силен вятър, който е един от основните фактори, които вчера подклаждаше огъня. Това е и причината за толкова много и толкова тежки пожари. Вятърът на места и моменти е ставал бурен, дори ураганен.

Другата причина, освен човешката небрежност, е това, че заради вятъра се получават къси съединения по електроразпределителната мрежа.
От думите на главен комисар Джартов става ясно и това, че 50 на 50 е човешката небрежност и късите съединения за утежнената пожарна обстановка в страната.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Президентът Йотова: Най-важната дума днес е "благодаря"
Дата: 06/05, 10:00
Във Варна се състоя ритуал по тържественото издигане на флага на Военноморските сили
Дата: 06/05, 09:50
Голям протест на сръбските студенти е насрочен за 23 май
Дата: 06/05, 09:42
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 09:40
Променят движението в центъра на Варна заради празника
Дата: 06/05, 09:33