Д-р Десислав Тасков: Преразходът на Здравната каса е прекалено голям


17/07/2025, 22:03

кадър: Bulgaria ON AIR

Гласувал съм за Благо Коцев и начинът, по който се случи всичко, даде усещане, специално за нас, варненци, за обида. Че има политизиране на случая. Наистина беше обидно това, което медиите изнесоха и начинът, по който се изнесе случаят. Обществото помни подобни арести, които нямаха резултат, а оставиха усещане за репресия. Това заяви депутатът от БСП-ОЛ д-р Десислав Тасков в "Денят ON AIR".

По думите му уважението към труда преминава и през достойно заплащане.

"Младите специализанти искат уважение към професията си. Това е бъдещето на България, те ще лекуват нас. Целта ни е не само да увеличим заплатите на специализантите. Ако обучаващ се взима повече от този, който ще го научи, ще стане проблем. Трябва ни минимум заплащане и да се вдига според квалификацията. Преразходът на Здравната каса е прекалено голям", допълни д-р Тасков за Bulgaria ON AIR.

Хората, които правят фиктивни хоспитализации, трябва да носят отговорност, категоричен е той.

"Изнасяме Комисията по туризъм в Народното събрание на терен. Направихме вече изнесено заседание по Северното Черноморие и се получи добре. Сезонът върви добре и тенденцията е да надминем последния добър сезон преди Ковид през 2019 г. За да ни харесат, трябва и да ни видят", обясни гостът.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Жена пострада при катастрофа с три автомобила в Смолян
Дата: 08/05, 13:27

Лавров: Няма да има милост за Запада
Дата: 08/05, 13:131 Коментар

Демерджиев пое управлението на МВР
Дата: 08/05, 13:10

Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04

Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия