Такса "водомер" вдига България


23/07/2025, 10:16

Пиксабей

Има петиция в интернет 

Ще плащаме за достъп, независимо дали ползваме вода 

Огромно недоволство назрява срещу идеята на правителството да въведе т.нар. такса водомер, пише България днес. 

В интернет върви петиция, в която всеки може да се подпише срещу новата финансова брадва, която ще удари по домакинствата у нас.

На 16 юли 2025 г. Министерският съвет одобри проект на Закон за водоснабдяването и канализацията, според който ценообразуването няма вече да е само на база реално потребеното количество вода в кубици. Абонатите ще бъдат длъжни да дават пари и за достъп - фиксирана такса, която се заплаща всеки месец независимо от потреблението. Сходни такси има при потреблението на електричество и парно.

Още в https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/20956471

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



109 случая на салмонелоза са регистрирани в Европа, има и починали
Дата: 28/06, 12:27

Страхотен Никола Цолов спечели четвърта победа за сезона във Формула 2
Дата: 28/06, 12:191 Коментар

ГЕРБ прави правителство в сянка
Дата: 28/06, 12:07

Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято"
Дата: 28/06, 11:592 Коментара

Украйна взриви рафинерията в Славянск на Кубан, която захранва Крим
Дата: 28/06, 11:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия