Снимка: Община Варна
На всички деца, които тази седмица са посещавали ДГ №39 „Приказка" в кв. „Владислав Варненчик“, както и на целия персонал на детската градина ще бъдат назначени микробиологични изследвания за възможните причинители на стомашно-чревни неразположение. Това съобщиха от общинската дирекция „Здравеопазване“ по повод случая от четвъртък – 24 юли, когато деца от различни възрастови групи проявиха такива симптоми.
Към момента децата, които са се оплакали от гадене и повръщане, са общо 39. Две от тях са настанени за лечение във Втора клиника по инфекциозни болести към "УМБАЛ Св. Марина“ и са в добро общо състояние. Трето дете е постъпило със същата симптоматика, но след преглед е изписано за домашно лечение. Назначени са им микробиологични изследвания, които да установят евентуалните причинители на стомашно неразположение, каквото е започнало да се проявява в следобедните часове на 24 юли.
На място в детската градина се извършва цялостна проверка от страна на Регионалната здравна инспекция, както и на Областната дирекция по безопасност на храните – Варна. Правят се изследвания на проби от храните от дневното меню за два поредни дни – сряда и четвъртък.
По данни на ръководството на детската градина в момента децата са разпределени в 4 сборни групи. Преди проявата на симптомите на стомашно неразположение вчера е нямало данни за болни деца, педагогически и помощен персонал, информират от общинската дирекция „Здравеопазване“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00
Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30
На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40