Оставиха в ареста групата, разпространявала фалшиви пари в Пловдив


25/07/2025, 23:40

кадър: БНТ

Шестимата обвинени за участие в организирана престъпна група за разпространение на фалшиви долари, евро и левове в Пловдив остават в ареста.

Това реши състав на Окръжния съд в града. Участниците в прокарването на неистински пари в обменни бюра и игрални зали действали по добре организирана схема на заявления от прокуратурата. Те често сменяли телефоните си, имали изградени тайници в автомобили, предава БНТ. 

Валутата е внасяна от чужбина, но не е изяснено от която държава. При разследването са използвани ценни разузнавателни средства и агенти под прикритие. Соченият от прокуратурата за организатор на престъпната схема руски гражданин Амин Алиханов отрече, че частта от схемата не познава повече от задържаните и заявява, че основният му бизнес е продажбата на автомобили:

"Единствено в автомобила, в който е задържан и той, е имало 3 или 4 банкноти, но при претърсване и изземване в неговия дом не са открити фалшиви пари. Той твърди, че тези банкноти не са негови и тази кола е управлявана от различни лица", каза Красимира Кацарова – адвокат на Амин Алиханов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иран: Безопасното преминаване на Ормузкия проток ще е възможно, ако САЩ прекратят заплахите си
Дата: 06/05, 15:53

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 15:50

Тайпе планира да унищожи всички плъхове след два случая на хантавирус
Дата: 06/05, 15:41

Фериботът в Белослав спира работа заради ремонт
Дата: 06/05, 15:33

Нов национален регистър ще проследява целия път на пациенти с онкологични заболявания
Дата: 06/05, 15:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия