Жегата мори в Пловдив: между 7 и 10 души припадат на ден


26/07/2025, 19:38

Мая Иванова. Кадър: Нова ТВ

Жегата събаря хора в Пловдивско. Днес екипите на спешна медицинска помощ са откликнали на 5 души с топлинни удари, а тези дни хората, които викат линейки, варират между 7 и 10 души, сред които има и деца, на денонощие, съобщи Нова телевизия.

На места в южна България за утрешния ден се очаква температурите да достигнат 43 - 44 градуса. Лекарите препоръчват да не се излиза следобед, да не се стои през тези часове дълго на слънце, както и да се употребява достатъчно количество вода.

Заради жегите днес в 10:00 в цяла Пловдивска област беше активирана системата BG ALERT, която предупреждава за екстремна високи температури, силни пориви на вятъра, както и за потенциален риск от пожари.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Фицо: Убеден съм, че вече се приближаваме към края на руско-украинския конфликт
Дата: 08/05, 19:58

Бойко Рашков: Не мога да повярвам, че това е същият човек, който излезе на площада с вдигнат юмрук и каза: „Мутри вън!“
Дата: 08/05, 19:54

40 милиона са вече подписите за изгонването на Мбапе от Реал Мадрид
Дата: 08/05, 19:43

Мание: Запазих краката си свежи за финала в Бургас, ще се опитам да спечеля още етапи до края на Джирото
Дата: 08/05, 19:37

Станчо Станев ще изпълнява функциите на председател на ДАНС
Дата: 08/05, 19:33

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия