Снимка Булфото
Министър обяви как планира да се справи с бедствията у нас.
В отчета си по време на заседанието на Националния съвет на БСП министърът на околната среда и водите Манол Генов акцентира, че основен приоритет в работата на ръководеното от него ведомство е опазването на природата и гарантирането на чиста вода.
"Министерството работи активно за ограничаването на нерегламентираните сметища и за засилване на контрола върху тяхното ликвидиране в цялата страна. В подкрепа на земеделците предлагаме законови облекчения за използване на водни ресурси за напояване, а във връзка с нарастващата опасност от суша подготвяме конкретни мерки и планове за устойчиво управление на водите“, посочи министър Генов.
Той отбеляза, че в момента се изгражда национална система за управление на водите в реално време – иновативен инструмент, който ще осигури по-бърза и ефективна реакция при наводнения и засушавания. Вече са подписани договори на стойност близо 762 млн. лв. по Програма "Околна среда“ 2021-2027 г. за модернизация на ВиК инфраструктурата в 21 агломерации, като паралелно с това се реализират инвестиции за озеленяване на градската среда и подобряване на качеството на въздуха.
"С поглед към бъдещето разширяваме мрежата от защитени територии, а специална политика стимулира опазването на вековни дървета и редки растителни видове. Всички тези усилия са водени от грижата за природата, хората и устойчивото развитие на България“, заяви Манол Генов, пише .blagoevgrad24.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 16:50
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 16:50
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 16:50