Снимка: Община Варна, архив
Възобновена е работата по тръбопровода за отпадни води във Варненското езеро, след като държавата е отпуснала 5,9 милиона лева за разплащане с фирмата изпълнител. Това каза на пресконференция заместник-кметът на Община Варна Пламен Китипов.
Досега фирмата е получила само 20-процентов аванс от цялата сума, а 80% от работата по проекта вече са изпълнени, обясни той.
По думите му с настоящия финансов транш вече са разплатени 55 процента от стойността на проекта, предава Радио Варна. Предстоят още два парични превода.
Китипов посочи, че има шансове проектът да приключи до средата на декември тази година и тръбопроводът да е готов.
Обмисля се съдбата на старата тръба, една от възможностите е тя да остане на дъното и да се използва при необходимост, а не да бъде нарязана. Според него има възможност и за удължаване на трасето, но предстои да бъде взето окончателно решение по темата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Писториус: Думите на Путин за край на войната в Украйна може да са поредната измама
Дата: 11/05, 17:54
Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46
Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37
Кръводарителска акция ще има в Белослав
Дата: 11/05, 17:27
Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04