По 26 пожара има на ден в област Варна


Дата: 29/07, 11:20

снимка: МВР

26 средно на ден са сигналите за пожари, на които се отзовават варненските пожарникари през последната седмица. За периода от 21 до 29 юли произшествията са общо 209, а в момента ситуацията в областта е относително спокойна. Това съобщи в ефира на Радио Варна инспектор Ивайло Методиев от Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в областния град. По разпореждане на ръководството варненски екипи помагат на своите колеги от Хасково, които се борят с огнената стихия, допълни инспектор Методиев. 

По 49-50 са пожарникарите, които дежурят във Варна и областта. Повече от 90% от предизвиканият огън е заради човешка небрежност, поясни инсп. Методиев. Той даде съвет на спонтанните доброволци, които се самоорганизират да помагат на специалистите. Те трябва да идват подготвени, да няма открити и голи части по тях, да са с маски. Ако не са подготвени, те създават опасност за самите себе си, каза още пожарникарят. 

Инспектор Ивайло Методиев допълни: "Нека сме съпричастни и да се молим за нашите колеги от останалата част на страната", каза още Методиев. С него разговаря Александър Йорданов (звуковия файл в началото на публикацията). 

Пожарите намаляват, заяви на брифинг в София вътрешният министър Даниел Митов. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лазерно студио в Казанлък, замесено в скандала: Преустановихме дейността си
Дата: 04/02, 12:39

Мъск атакува Испания заради забрана на социалните мрежи за деца
Дата: 04/02, 12:27

Разкриха мащабна незаконна фабрика за цигари край Батановци
Дата: 04/02, 12:10

Варненските полицаи прибраха дилър на дрога заедно с наркотиците и парите му
Дата: 04/02, 11:58

Президентът отсече: Отговорността за служебния кабинет е изцяло на парламента
Дата: 04/02, 11:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия