Два големи града минават на воден режим


01/08/2025, 13:01

Булфото

Плевен отново е на воден режим, макар и доста по-облекчен от миналото лято. Такъв от няколко дни е въведен и в община Ловеч. Засегнати са и селата.

В Плевен режимът е от 23 часа до 5 часа сутринта. Заради пониженото налягане е проблем достигането на количества до последните етажи на високите сгради.

Забраниха ползването на питейна вода за непитейни нужди в Ловеч

Ремонтите на остарялата градска мрежа, по която се губи 70% от водата заради аварии, още не са стартирали, тъй като проектите са в процес на разглеждане, одобрение и финансиране.

Дори и да започне строителство, полагането на новите водопроводи в критичните точки ще отнеме поне три години, заяви за bTV кметът Валентин Христов.

В Ловешко са въведени редица забрани - за поливане, пълнене на басейни и миене на превозни средства.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бранителят на Реал Мадрид Алваро Карерас призна за шамара
Дата: 06/05, 11:32

С тържествена церемония бяха осветени бойните знамена и знамената-светини, новите изтребители прелетяха в небето
Дата: 06/05, 11:19

Френски кораб е бил атакуван в Ормузкия проток, има евакуирани моряци
Дата: 06/05, 11:08

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 11:00

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 11:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия