кадър Нова телевизия
„Всички видяха, че парламентът може да работи. Въпреки неговата фрагментация, всяка парламентарна група има възможност да представя това, което смята за важно от трибуната”. Това заяви председателят на НС Наталия Киселова, предаде Нова телевизия.
За КПК, тя каза, че има приети процедурни правила за избор на членове и докато законът е действащ, се върви по тези правилата. „Ако има промяна, разбира се, Народното събрание ще се съобрази”, каза Киселова.
След като вчера пред националната телевизия Атанас Атанасов заяви, че ще бъде искана оставката на председателя на НС, Киселова коментира: „Това е една темата, по която от опозицията могат да намерят общ език. Предполагам, че това е причината да я повдигат в края на сезона”.
„Посланията към социалистите на Бузлуджа ще бъдат две. Първото е, че „БСП – Обединена левица” е отговорна коалиция и ще участва в управлението, докато има възможност да влияе и да вземи решения. Второто послание е за „бъдещето на социализма и социализма в бъдещето”, защото социалната идея е жива”, коментира Киселова.
Относно коментара на Атанас Зафиров, че името на Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за президент, Киселова каза: „Аз мисля, че догодина по това време на Бузлуджа ще бъде представен кандидатът за президент на „БСП- Обединена левица”. Дотогава трябва да се спазят процедурите в коалицията за номинация”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
1500 кораба са блокирани в Персийския залив
Дата: 07/05, 23:28
Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Епстийн
Дата: 07/05, 23:21
Енчо Керязов е новият министър на младежта и спорта
Дата: 07/05, 23:14
Шакира представи официалната песен за Мондиал 2026
Дата: 07/05, 23:07
Започва ремонт на едното платно от АМ „Хемус“ между Шумен и Каспичан
Дата: 07/05, 23:00