Експлозия е избухнала в химически завод в централната част на Япония, съобщи Би Би Си. Има жертви и ранени. "В завода е станала експлозия, предизвикана от химическа реакция", обясни говорител на полицията в град Йокаичи в централната част на Япония, цитиран от световните медии и Днес бг.
"Петима са загинали, още 12 са ранени, 9 от които леко", информира друга представителка на полицията.
Заводът на компанията Mitsubishi Materials произвежда материали за изработка на слънчеви панели и автомобилни резервни части, включващи по-специално силиций.
Експлозията не е причинила пожар. Ситуацията на местопроизшествието вече е нормална, заяви полицейският говорител. В средата на април м.г. над 35 души загинаха при експлозия в завод за торове в град Уест, щата Тексас. Взривът разруши над 80 сгради в малкото градче, което се намира на около 130 км южно от Далас.
Нов удар по амбициите на Англия и Томас Тухел
Дата: 27/06, 11:05
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Дата: 27/06, 10:56
Владислав Горанов: Очаквахме по-амбициозен бюджет
Дата: 27/06, 10:52
Посланикът на Италия: София и Рим имат общи ценности и голям потенциал за развитие
Дата: 27/06, 10:47
Тенчо Тенев за фаталната катастрофа с децата от „Славия“: Шофьорът е бил притиснат като в менгеме от мантинелата
Дата: 27/06, 10:34