Обявиха край на мирните протести и начало на по-радикални действия


10/01/2014, 09:49

За днешния ден протестиращите срещу кабинета "Орешарски" обявиха тържественото приключване на мирните протести и началото на по-радикални действия, предава Нова телевизия.

Събитието е организирано в социалната мрежа от едно от лицата на протеста - Явор Никифоров.

Недоволните искат да създадат аналогия със събитията от 10 януари 1997 г. и заявяват, че е крайно време да се повторят действията от тогава. На 10 януари преди 17 години, протестиращи срещу правителството на Жан Виденов, предвождани от опозицията, щурмуваха парламента.

По-малко от месец след това Николай Добрев върна мандата за съставяне на правителство от БСП и така социалният мир беше запазен. Протестиращите обаче казаха, че се притесняват от ескалиране на напрежението и агресия към униформените, които охраняват властта.

Булфото: Архив

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Волейболистите гонят първа победа над Канада от 2022 г.
Дата: 27/06, 09:45

Откриват юбилейното издание на „Варненско лято“
Дата: 27/06, 09:37

Въвеждат нова задължителна ваксина за децата в България от 1 юли
Дата: 27/06, 09:31

The Telegraph: Без Крим Путин ще загуби войната
Дата: 27/06, 09:13

Татарова: Целта на отстраняването ми е свързана с опит за отнемане на два етажа от НДК
Дата: 27/06, 09:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия