За днешния ден протестиращите срещу кабинета "Орешарски" обявиха тържественото приключване на мирните протести и началото на по-радикални действия, предава Нова телевизия.
Събитието е организирано в социалната мрежа от едно от лицата на протеста - Явор Никифоров.
Недоволните искат да създадат аналогия със събитията от 10 януари 1997 г. и заявяват, че е крайно време да се повторят действията от тогава. На 10 януари преди 17 години, протестиращи срещу правителството на Жан Виденов, предвождани от опозицията, щурмуваха парламента.
По-малко от месец след това Николай Добрев върна мандата за съставяне на правителство от БСП и така социалният мир беше запазен. Протестиращите обаче казаха, че се притесняват от ескалиране на напрежението и агресия към униформените, които охраняват властта.
Булфото: Архив
Волейболистите гонят първа победа над Канада от 2022 г.
Дата: 27/06, 09:45
Откриват юбилейното издание на „Варненско лято“
Дата: 27/06, 09:37
Въвеждат нова задължителна ваксина за децата в България от 1 юли
Дата: 27/06, 09:31
The Telegraph: Без Крим Путин ще загуби войната
Дата: 27/06, 09:13
Татарова: Целта на отстраняването ми е свързана с опит за отнемане на два етажа от НДК
Дата: 27/06, 09:10