Пиксабей
Софийският апелативен съд (САС) остави окончателно в ареста Красимир Георгиев, обвинен за участие в организирана престъпна група във връзка с жестокост и причиняване на смърт на гръбначни животни и пране на пари, съобщиха от пресцентъра на САС, предаде БТА.
Според магистратите има данни за извършено престъпление и причиняване на смърт с особена жестокост. Има данни и от експертизи. Съдиите допълниха, че първоинстанционният съд е преценил правилно мярката за неотклонение.
През март Габриела Сашова и Красимир Георгиев бяха задържани и обвинени за това, че срещу пари са снимали клипове с насилие над животни. Тогава съдът ги остави за постоянно в ареста. Впоследствие след направено искане за изменение на мярката през юни Окръжен съд – Перник наложи парична гаранция в размер на 8000 лв. спрямо Георгиев. Прокуратурата обаче протестира определението на съда, докато защитата обжалва размера на гаранцията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
БСП спря партийният си вестник "Дума"
Дата: 10/05, 07:52
Учени: Мъжете вредят на планетата повече от жените
Дата: 10/05, 07:41
Откриха издирвания мъж от Перник край жп линия в критично състояние
Дата: 10/05, 07:36
Сирийският президент извърши промени в правителството и уволни брат си
Дата: 10/05, 07:29
Скандал в българска църква в Одрин - митрополит настоява за литургия на гръцки език
Дата: 10/05, 07:17