Загинали и ранени при взрив във военен завод в Русия


15/08/2025, 23:50

снимка: Пиксабей

Петима души загинаха, а повече от 100 бяха ранени, при експлозия в руския град Рязан днес, предаде ДПА, като се позова на областния губернатор Павел Малков.

Малков съобщи в "Телеграм" за пожар в завода, който според руски държавни медии произвежда барут и експлозиви.

Фабриката се е срутила и е възможно да има още жертви, затиснати под отломките. На снимки и видеозаписи се виждат пожар и гъсти стълбове дим, отбелязва ДПА.

Обявено извънредно положение, каза Малков и добави, че на този етап причината за експлозията не е установена.

Започнало е обаче разследване за нарушения на правилата за безопасност в промишлените обекти.

В Рязанска област и преди е имало сериозни инциденти, свързани със съхранението или производството на боеприпаси, отбелязва ДПА и БТА. 

Седемнадесет души загинаха заради експлозия през 2021 г. във фабрика, принадлежаща на същата фирма, която стопанисва завода в Рязан.

Освен това областта е честа мишена на атаки с дронове, които Украйна извършва в борбата си да отблъсне руските нашественици, които нахлуха в страната преди близо три години и половина, посочва ДПА.

Засега обаче няма индикации експлозията да е причинена от нападение с безпилотни летателни апарати или да става въпрос за саботаж.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04

Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58

Урсула Фон дер Лайен с първо послание към Румен Радев
Дата: 08/05, 12:54

Премиерът: Първото заседание на новото правителство ще е още днес
Дата: 08/05, 12:45

Иван Бакалов: Радев може да свърши като Виденов
Дата: 08/05, 12:25

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия