Проф. Рачев: Ураганът Ерин ще забие към България


19/08/2025, 08:01

кадър bTV

редактор Веселин Златков

Ураганът Ерин ще се насочи към Европа, и ако се настани в Бискайския залив, ефектът му ще се усети и в България, това прогнозира по bTV климатологът проф. Георги Рачев. Той допълни, че движението на урагана може да донесе много топъл въздух от Карибите и ако това стане, следващата седмица у нас ще има нов, шеста гореща вълна за това лято.

Лятото продължава, подчерта проф. Рачев. „Трябваше да вали много, ама не”, коментира той и допълни, че нови дъждове се чакат между петък и събота, когато температурите ще паднат от 35-36 градуса на 27-28.

Земята е като бетон в Югоизточна България, каза още климатологът. Той допълни, че язовирите за напояване за почти на дъното си. Тези за питейни нужди са в относително добро състояние като за края на лятото, коментира проф. Рачев.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



30 градуса по Черноморието
Дата: 21/08, 06:00

Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 21/08, 05:20

Как да спестим 20% от седмичния бюджет с пазаруване в Lidl?
Дата: 21/08, 05:00

Хороскоп за петък: Телец - рутина; Рак - баланс; Дева - напрежение; Скорпион - тайни мисли; Водолей - различия
Дата: 21/08, 04:30

На 21 август 1911 г. картината Мона Лиза на Да Винчи е открадната от служител на Лувъра и открита години по-късно
Дата: 21/08, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия