кадър bTV
редактор Веселин Златков
Ураганът Ерин ще се насочи към Европа, и ако се настани в Бискайския залив, ефектът му ще се усети и в България, това прогнозира по bTV климатологът проф. Георги Рачев. Той допълни, че движението на урагана може да донесе много топъл въздух от Карибите и ако това стане, следващата седмица у нас ще има нов, шеста гореща вълна за това лято.
Лятото продължава, подчерта проф. Рачев. „Трябваше да вали много, ама не”, коментира той и допълни, че нови дъждове се чакат между петък и събота, когато температурите ще паднат от 35-36 градуса на 27-28.
Земята е като бетон в Югоизточна България, каза още климатологът. Той допълни, че язовирите за напояване за почти на дъното си. Тези за питейни нужди са в относително добро състояние като за края на лятото, коментира проф. Рачев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Повече от 80 процента от чуждестранните студенти в МУ-Варна са от държави от Европейския съюз
Дата: 04/07, 15:20
Илия Лазаров е новият председател на СДС
Дата: 04/07, 15:14
Агенция "Митници": С нов граничен пункт по-бързо ще се преминава между България и Турция
Дата: 04/07, 14:592 Коментара
Постоянен арест за жената, обвинена по схема за измами с кредити за над 800 хиляди евро
Дата: 04/07, 14:44