Може да се наложи в някои области и градове да бъде обявена грипна епидемия. Това обяви главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев, цитиран от БТА.
Най-висока заболеваемост от грип и остри респираторни заболявания има в Пазарджик, Видин и Ямбол, сочат данните на Националния център по заразни и паразитни болести. Към момента заболеваемостта е повишена в сравнение с данните за същия период на миналата година.
Вероятно в средата на седмицата ще има още по-конкретна информация за степента на заболеваемост. По думите на Кунчев е необходимо да се изчака, за да се види каква е посещаемостта на училищата.
Ако тези високи показатели се задържат още два – три дни в градовете с висока заболеваемост, ще има основание да се обяви грипна епидемия.
Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 00:00
Доц. Йосиф Аврамов: Има много скъпи монети, откривани по нашите земи
Дата: 10/05, 23:50
Григор Димитров стартира срещу квалификант в Бордо
Дата: 10/05, 23:42