Снимка: Petel.bg
Временната комисия "Опазване и възпроизводство на околната среда" ще бъде свикана извънредно в опит за набелязване на конкретни мерки и действия за предотвратяване на нерегламентираното замърсяване на Варна. Заседанието е предвидено за 15.30 ч. в сряда - 27 август, и ще се проведе в зала "Пленарна" в Община Варна, съобщи за Радио Варна общинският съветник и председател на комисията към Общинския съвет във Варна Евгений Станимиров.
Основният проблем, който причинява кризата с боклука във Варна, е масовото нарушаване на Наредбата за отпадъците, заяви Станимиров в своя публикация в социалната мрежа. По думите му, информационната кампания за управление на отпадъците не е била добре планирана и организирана и не е постигнала желаните резултати. Освен това липсва достатъчен ресурс от страна на екоинспекторите в голяма община и районните кметства за осъществяване на масов контрол въпреки увеличения брой санкционирани, допълни Станимиров.
Варна има нужда да бъде по-приветлива и да има по-чиста градска среда. Имаме нужда от хора, които са на терен, подчерта Станимиров.
На комисията в сряда ще бъдат разгледани поправки в Наредбата за отпадъците, както и предложение за създаване на инспекторат към Община Варна с функции по контрол на общинските наредби. На комисията са поканени директорите на Дирекции "Екология" и "УСКОР", ОП "Управление на проекти и озеленяване", ОД "Пазари" ЕАД, всички районни кметове, както и активните граждани на Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Екатерина Михайлова: Напълно възможно е никой да не иска да бъде служебен премиер
Дата: 18/01, 14:48
Жена осъди община Смолян за 30 хиляди лева след падане по заледена улица
Дата: 18/01, 14:43
Празник във варненският храм „Св. Атанасий“
Дата: 18/01, 14:36
Срив в системата на МВР спря издаването на "Гражданска отговорност" от вчера
Дата: 18/01, 14:30
Дронове ще подпомагат проверяващите от ГИТ за риска на работните места
Дата: 18/01, 14:25