Снимка: Пиксабей, илюстративна
Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИСОВ) – Смолян постави фотокапани за проследяване поведението на мечката, която нападна човек. Това съобщи за БТА директорът на РИСОВ – Смолян Екатерина Гаджева. Днес служители на инспекцията извършиха проверка на случая с нападнатия мъж от девинското село Лясково.
По думи на пострадалия нападението е станало в събота, 23 август, когато е разхождал двете си ловни кучета, едното от които на повод, в горска територия на около два километра от село Лясково. Пред експертите той разказва, че е бил изненадан и нападнат от кафява мечка, като е получил нараняване на палеца на дясната ръка.
Инспекцията се самосезира за случая, тъй като сигнал не е получен и в Държавното горско стопанство „Михалково“, нито на телефон 112. Въпреки това екип отиде и извършва проверка на място в района, посочи Гаджева. Огледът на мястото сочи, че теренът е изцяло горски с диворастящи плодни храсти – типично местообитание за мечката. На мястото са поставени фотокапани за проследяване поведението на мечката.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион и лек автомобил изгоряха при пожар рано тази сутрин във Варна
Дата: 10/05, 07:59
Повечето зеленчуци поевтиняват, но плодовете поскъпват на борсите у нас
Дата: 10/05, 07:55
БСП спря партийният си вестник "Дума"
Дата: 10/05, 07:52
Учени: Мъжете вредят на планетата повече от жените
Дата: 10/05, 07:41
Откриха издирвания мъж от Перник край жп линия в критично състояние
Дата: 10/05, 07:36