Откриха близо 6 кг марихуана в газова бутилка на лек автомобил


27/08/2025, 12:26

Снимки: Агенция "Митници"

Близо 6 кг марихуана в газова бутилка на лек автомобил откриха служители на отдел „Борба с наркотрафика“ на МП Капитан Андреево.

На 25 август на пункта пристига лек автомобил „Ауди“ с български регистрационен номер, управляван от български гражданин, който пътува сам от България за Турция. Превозното средство е селектирано за щателна митническа проверка, включително с рентген, при която са отбелязани зони с подозрение за укрити забранени стоки. 

При последвалата физическа проверка е включено и митническо куче Рая, обучено да надушва наркотици, което се насочва към газова бутилка, монтирана в багажното отделение на мястото на резервната гума на автомобила. 

След демонтаж на бутилката митническите служители откриват 47 полиетиленови пакета със суха зелена листна маса. Направен е полеви наркотест, който показал реакция за марихуана. Наркотичното вещество е с общо бруто тегло 5,900 кг и на стойност по цени за нуждите на съдебната система 94 400 лева (48 265,95 евро), съобщават от Агенция "Митници".

По случая е образувано досъдебно производство от разследващ митнически инспектор под надзора на Окръжна прокуратура – Хасково.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кремъл: Очакваме скоро в Москва американските посредници за прекратяване войната в Украйна
Дата: 10/05, 18:25

Малджански: Идва световна криза, а ние не произвеждаме нищо, изнасяме само малоумие
Дата: 10/05, 18:19

Десет дни след активизиране на свлачището край Пампорово движението в района остава ограничено
Дата: 10/05, 18:09

Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01

Енчо Керязов: Джиро д'Италия е шанс България да покаже най-доброто от себе си
Дата: 10/05, 17:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия