Фондацията на Сорос определи като възмутителни и неверни твърденията на Тръмп


28/08/2025, 01:56

Кадър Youtube

Обвиненията на американския президент Доналд Тръмп срещу милиардера Джордж Сорос и сина му са "възмутителнии неверни", заяви фондацията "Отворено общество", цитирана от Франс прес.

Тръмп написа в социалната си мрежа "Трут Соушъл", че Сорос и синът му Алекс "трябва да бъдат съдени по закона за повлияни от рекет и корупция организации (RICO) заради подкрепата им за придружени с насилие протести в САЩ".

Семейство Сорос често става мишена на нападки от страна на американската десница, отбелязва АФП, цитирана от БТА.

"Тези обвинения са възмутителни и неверни. Фондациите от "Отворено общество" не подкрепят и не финансират насилствени протести", каза в изявление пред АФП говорител на филантропичната империя, създадена от Сорос.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Турски тир се преобърна в района на монтанското село Крапчене
Дата: 11/05, 19:101 Коментар

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 19:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 19:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 19:00

Спартак пусна в продажба билетите за градското дерби при дублиращите отбори
Дата: 11/05, 18:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия