кадър: Нова тв
Празничните дни от началото на 2026 година бяха белязани от вълна от пожари в цялата страна.
Само за първите 48 часа са подадени 338 сигнала за огнени инциденти, при които двама души загубиха живота си, а най-малко четирима са ранени.
Едни от най-тежките инциденти се разиграха в Бургаска област, където общо три къщи изгоряха. В село Константиново 84-годишен мъж пострада сериозно в първите часове на Новата година. При опит да запали печката си рано сутринта, по невнимание той е подпалил цялото си тяло, разказва Нова тв. Пострадалият е бил транспортиран по спешност първо в бургаската болница, а след това в клиниката по изгаряния във Варна. Към момента състоянието му се оценява като добро.
Много по-трагично завърши инцидент в руенското село Билка. Там 73-годишната баба Емине загуби живота си, след като домът ѝ бе обхванат от пламъци при опит за запалване на печка с дърва, предава Нова тв.
Съседи разказват, че пожарът се е разраснал за изключително кратко време. „Пада таванът и не може да излезе. До последно се надявахме, че може да е излязла, тъй като вратата изглеждаше отворена, но се оказа, че тя просто е изгоряла“, споделят свидетели на трагедията. Според разследващите жената вероятно е била обгазена от гъстия дим, преди огънят да изпепели постройката. Сигналът към пожарната е подаден на телефон 112, а екипите са пристигнали около 6:30 часа сутринта, но не са успели да спасят жената.
Като основна причина за инцидентите и в двата случая се посочва неправилното боравене с отоплителни уреди на твърдо гориво. Статистиката от началото на годината показва, че освен радостни емоции, празниците често се превръщат и в повод за трагедии. Данните за броя на пожарите и пострадалите в страната продължават да се актуализират от компетентните органи.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Костадинов се обърна срещу Тръмп: САЩ нападнаха Венецуела и отвлякоха нейния президент Мадуро. ЕС да наложи санкции на САЩ
Дата: 03/01, 17:10
Венецуелският външен министър: Мадуро остава лидер на страната!
Дата: 03/01, 16:50
Кметът на Бургас настоява за корекция на цената на билета в евро в полза на гражданите
Дата: 03/01, 16:44
Зеленски и Стармър обсъдиха замразените средства от Челси в подкрепа на Украйна
Дата: 03/01, 16:331 Коментар
Любослав Пенев: Загубих човек, който беше моята опора, моят пример и моята сила през целия ми път
Дата: 03/01, 16:21