Кадър Ютуб
Бойлерът, когато се използва само през нощта, е значително по-икономичен. Месечната разлика в разходите между двата режима е около 45.60 лв, без да се прави компромис с количеството или качеството на използваната топла вода, пише smartarena.bg.
С други думи, при едно четиричленно семейство, просто използването на таймер или смарт контролер, който да включва бойлера само в часовете с нощна тарифа, може да доведе до годишна икономия от над 500 лв.
Практически съвет
За да приложите този модел във вашето домакинство, не е нужно да се занимавате ръчно с включване и изключване на бойлера. Можете да използвате:
С подходящо устройство можете да настроите бойлера да се включва например от 04:00 до 06:00 ч., за да осигури топла вода сутрин, и допълнително от 22:00 до 23:30 ч., ако се налага подгряване за вечерта.
Още в smartarena.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Германия подготвя забрана на електронните цигари за еднократна употреба
Дата: 09/05, 15:07
На търг продават лични вещи на Мерилин Монро
Дата: 09/05, 14:501 Коментар
Говорителят на Кремъл: Пътят до мирно споразумение е много дълъг
Дата: 09/05, 14:401 Коментар
Министър Енчо Керязов откри Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Дата: 09/05, 14:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 14:28