Кадър Нова Тв
Арина Сабаленка за втора поредна година е шампионка при жените на последния за годината турнир от Големия шлем - US Open. Световната №1 триумфира в Ню Йорк, побеждавайки на финала американката Аманда Анисимова с 6:3, 7:6(3) за малко повече от час и половина игра на "Артър Аш Стейдиъм". Така тя спечели четвъртата си мейджър титла и не даде шанс на съперничката си за първи подобен успех, като това е втори пореден загубен финал за американката след поражението й на "Уимбълдън" от Ига Швьонтек.
Още от началните минути двете тенисистки се "захапаха" здраво. Сабаленка трябваше да покаже здрави нерви, за да измъкне първото си подаване в мача. След това световната №1 успя и да пробие подаването на съперничката си и да поведе с 2:0.
В този момент изглеждаше, че беларускинята ще поеме контрола над мача и ще доминира, но Анисимова бързо се окопити и не само това, а спечели три поредни гейма с два пробива, за да поведе с 3:2, предаде Спортал.
Последва обаче нов обрат в мача. Сабаленка веднага върна пробива за 3:3, след което вече наистина пое контрола над мача и не даде нито гейм повече на съперничката си до края на сета, като го затвори с 6:3 в своя полза.
Вторият сет отново започна с ценен пробив на Сабаленка при второто подаване на съперничката си и набързо поведе с 3:1 гейма.
Беларускинята обаче отново допусна момент на разконцентрация и позволи на Анисимова да върне пробива и да изравни за 3:3.
Световната №1 все пак бързо се окопити и още в следващия гейм си върна инициативата, правейки нов пробив за 4:3.
При 5:4 Сабаленка сервираше за мача, но драмата продължи. Анисимова не се предаде и успя да измъкне гейма, за да докара нещата до 5:5.
Впоследствие сетът отиде и в тайбрек. Там обаче Сабаленка бе във вихъра си и поведе с 6:1 точки, а накрая затвори сета и мача със 7:3 в своя полза.
Така Сабаленка спечели четвъртата си титла от Големия шлем и стана първата тенисистка, която защитава титлата си на US Open от Серина Уилямс през 2014 г. Това бе четвърти успех за нея в сблъсъците с Анисимова, в които обаче американката продължава да води с 6:4 победи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 07/03, 06:00
Предимно слънчево през уикенда с температури до 8 градуса във Варна
Дата: 07/03, 06:00
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 07/03, 05:10
Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 07/03, 05:10
Мачовете по телевизията в събота 7 март
Дата: 07/03, 05:00