Иван Демерджиев: Проблем е, че има много версии за бития директор на ОДМВР на Русе


07/09/2025, 12:50

Кадър БТВ

Проблем е, че има много версии за бития директор на ОДМВР на Русе. Този проблем се дължи до голяма степен на реакцията на ръководството на МВР, каза в интервю за предаването "Неделя 150" на БНР бившият министър на МВР и на правосъдието Иван Демерджиев.

"Министърът много настояваше да има титулярен главен секретар. Е, имаше! И не видях разлика между неадекватното присъствие на министър и изпълняващия функцията на главен секретар в Хасково, в случая с убитото момиче. Подобна е ситуацията и в Русе. Да апелираш за доверие, когато ти самият внушаваш недоверие, няма как да се спечели доверие. То се печели се с ясни и открити послания към хората и към системата", обясни Демерджиев.

Според него е недопустимо да бият директор на ОД на МВР, "но недопустима е и реакцията след това":

"Главният секретар небавно трябва да знае за инцидента и истината, и да стигне до обществеността. А министърът и главният секретар стигнаха в Русе почти 24 часа, след като директорът беше в болница с опасност за живота."

Демерджиев отрече да е имало договорка между президента Румен Радев и правителството за назначаването на главен секретар на МВР.

"Нямаше договорка, кабинетът го предложи главния секретар и въпреки резервите по отношения на качествата му, поне нямаше данни да е замесен в нещо нерегламентирано.

Цялото интервю ТУК

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Взрив избухна до сградата на ФБР в Ню Йорк
Дата: 20/07, 19:50

Рекорден трафик и километрични опашки на „Капитан Андреево”
Дата: 20/07, 19:41

Аварирал трамвай блокира движението на два булеварда в София
Дата: 20/07, 19:37

Силна буря с едра градушка удари Ямбол
Дата: 20/07, 19:24

А1 предлага ново решение за наблюдение и сигурност на дома
Дата: 20/07, 19:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия