Чеченският лидер Рамзан Кадиров - верен съюзник на Владимир Путин - заяви, че не се счита за „поддръжник на прекратяването на военните действия“ в Украйна. Той вярва, че мирът е възможен само когато „Украйна стане регион или област на Русия“. Чеченската република, известна също като Чечня, е федерален субект на Руската федерация. Украинският парламент я признава за временно окупирана от Русия територия на Чеченската република Ичкерия.
В интервю за руската информационна агенция "РИА Новости", близка до Кремъл, Кадиров заяви: „Аз изобщо не съм привърженик на прекратяването на военните действия в настоящата ситуация в региона. Смятам, че не е в наш интерес да прекратяваме военните действия сега...".
"Целите и задачите на специалната военна операция (така руснаците наричат своята непровокирана агресивна война срещу Украйна – бел. ред.) не са измислени – те са гаранция за сигурността на цялата ни страна. Мирът по нашите граници е възможен само когато Украйна стане регион или област на Русия", каза Рамзан Кадиров, цитиран от "Украинска правда".
Думите на чеченския лидер подчертават империалистическите амбиции на режима в Москва и дават ясен знак как Кремъл не желае да отстъпи от максималистичните си цели в Украйна на фона на опитите за мирни преговори.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 06:30
По-високи температури, но отново с превалявания по Черноморието на 10 май
Дата: 10/05, 06:00
Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00
Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30